Iba spolu to zvládneme

Diagnóza nedefinuje človeka, pretože každý z nás je hoden úcty, porozumenia a lásky…Avšak, akonáhle sa vám doma začnú kopiť papiere, kde popis začína dg: xy môže sa vám zrútiť celý svet ( ten v hlave)

Vy už nebudete taký istý, aký ste boli predtým. Dokonca nič, už nebude také ako dovtedy.Zmieriť sa s ťažkou, nevyliečiteľnou chorobou asi možné nie je. Dá sa však časom a vynaloženim usilia prijať situácia, v ktorej sa všetci, ktorých sa diagnóza týka ocitli. Áno, je to možné.

Môžeme si vyhrnúť rukávy a čeliť do očí životu, ktorý nás prefackal. Vstať prachu a učiť sa žiť s tým, čo máme.

Každá diagnóza aj spina bifida robí dieťa výnimočným. A mení celú rodinu….Mení mamu, ktorá sa v bolesti mení na bojovnicu, otca podrobí skúške stať sa chlapom, otcom, alebo utiecť z bojiska.Dotýka sa aj zdravého súrodenca, ktorý vníma inakosť, pretože choré dieťa si vyžaduje oveľa viac pozornosti.

Je to cesta, ktorá nás veľa učí. Upratuje v našich hodnotách.

Sme vďační za to, čo sme kedysi brali za samozrejmé. Vieme, že nie sme ani prví, ani poslední, a veríme, že ak rodina dostane nálepku Dg. nemusí byť na to sama.

Ďakujeme všetkým Vám za podporu.

zdieľanie článku

Ďalšie články

Aktuality

Sme svetoví!

25. október je svetový deň venovaný ľuďom, ktorí sa statočne pasujú s nevyliečiteľnou chorobou spinou bifidou ( razštepom chrbtice).Dajme si vzájomne vedieť, že ľudia s

Pokračovať v čítaní

Máš záujem o tričko?

✔️ Vyplň tento formulár
✔️ Pošli dobrovoľný príspevok na transparentný účet: SK0909000000005178450183
Do poznámky napíš 3čko (Z príspevku bude uhradené poštovné 2,40 € a balné 0.40€ 😉👍)